Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Spider-man 3 bude "pěkná řežba"

Třetí filmové dobrodružství pavoučího muže se pomalu, leč neodvratně blíží a ačkoliv bude mít premiéru až za rok, už dnes je - alespoň z části - známá zápletka, nové postavy a hlavně – noví zloduchové. Tentokrát už to Peter Parker aka Spidey nebude mít tak jednoduché, neboť se mu postaví rovnou tři – Goblin, Sandman a Venom.

Sam Raimi měl hold ohromnou kliku. Samozřejmě, jeho filmy u diváků sklízely úspěch už v ranné tvorbě (Evil Dead trilogie, Darkman - mimochodem také komiks) ostatně jeho bláznivý experimentátorský rukopis je obdivuhodný, teprve po nepříliš úspěšném, leč povedeném The Gift (Téměř dokonalý zločin), ale přišel ten největší zlom – přišel Spider-man. Příběh outsidera Petera Parkera, kterého kousl geneticky upravený pavouk, čímž Peterovi předal jisté genetické změny vedoucí k ohromné síle a schopnosti šplhat po stěnách, zná dnes už skoro každý. Když v roce 2002 vtrhl do kin, diváky zvedal ze sedaček a producentům z toho stoupal adrenalin v krvi – Spider-man trhal jeden rekord za druhým. Bylo jasné, že Raimi zakopl o zlatou žílu a bylo také jasné, že nemůže svět ponechat jen s jedním dílem – zanedlouho přišel druhý a ani tentokrát nezklamal. Tentokrát mnohem silnější záporák a milostná zápletka na pochodu dodaly Spideymu novou šťávu. To, co nás ale čeká ve trojce, se vám nezdálo ani v nejdivočejších snech.

Než se pustíme na to nejzajímavější – postavy a příběh, přišlo by vhod podívat se také na fakta, která se dostala na povrch. Všechno to začalo na tiskové konferenci, kdy Sam Raimi ohlásil začátek natáčení. Některé vedlejší scény, většinou pro použití na CGI, se sice začaly točit už v září, hlavní natáčení pod taktovkou Sama pak ale začalo až 6.ledna. Kupodivu to ale nebyl Sam Raimi, kdo vyhlásil hlavní záporáky, nýbrž Kirsten Dunst, filmová Mary Jane. A kdo to bude? Ve filmu se objeví tři nové postavy - Gwen Stacy, dívka, která vytvoří milostný trojúhelník čítající jí, M.J a Petera (hrát ji bude Bryce Dallas Howard z Vesnice, nebo Manderlay /první obrázek zleva/), Sandman, o jehož postavě si povíme níže, hrát ho bude Thomas Haden Church z Bokovky /druhý obrázek/ a Venom, o jehož postavě rovněž níže, hraje ho Topher Grace (V dobré společnosti) (třetí obrázek).

Obsazení Tophera Grace (vpravo) jako Venoma by mohlo být dost sporné, ostatně je to titěrný mladík a nejeví se jako supersilák, jakým Venom v komiksu je. Zdání ale klame, Topher už teď nabral několik kilogramů svalové hmoty a dokonce si nechal nabarvit hlavu na blond – stejně, jako postava v komiksu. Krom Venoma a Sandmana se ale vrátí ještě jeden „bad guy“ – Goblin. Harry Osborne, který na konci dvojky našel otcovu „Goblinní výbavu“ a který navíc zjistil, že to byl Peter, jeho nejlepší kamarád, kdo jako Spider-man zabil jeho otce, se bude chtít pomstít a je vysoce pravděpodobné, že k tomu využije právě své alter-ego, neboli nového Goblina. Vše ještě není jisté, ale některé drby a „zaručené informace“ tvrdí, že se Goblin ke konci ke Spider-manovi přidá, nakonec proč ne, sledovat souboj Spideyho a Goblina se Sandmanem a Venomem by skutečně bylo nezapomenutelné.

Peter Parker se teď musí vyrovnat s několika věcmi. Když odhalil své tajemství o druhé identitě Harrymu i Mary Jane, musí čelit následkům svých činů a novému životu společně s Mary. Jejich románek také spustil sérii zvratů, kterým se nelze vyhnout – Peterův šéf se rozhodl najmout mladého novináře Eddieho Brocka, který má zjistit, co je na Peterovi tak úžasného, že přebral M.J jeho synovi. Mezitím je Peter napaden tajemným symbiontem (proto také černý kostým na úvodní stránce, nejedná se o černobílý plakát, ale o barevný), který mu dodává nové schopnosti, brzy ale Peter zjistí, že v noci dělá nepěkné věci a tak se symbionta zbaví. Ten se ale přenese na Eddieho, ze kterého se stane Venom, pádící po zabití Spider-mana. Během těchto událostí dá osud vzniknout ještě jedné záporné postavě – Sandmanovi, uprchlý vězeň, který byl na útěku vystaven radiaci a jeho buňky splynuly s pískem, na kterém stál. Celá struktura těla se mu změní a bude schopen anamorfování téměř v cokoliv. V Peterově životě se navíc objeví nová žena – Gwen Stacey, která se pokusí rozvrátit jeho vztah s M.J. Všem postavám ale není konec. Mladý Harry Osborne, zdrcený otcovou smrtí a zradou nejlepšího přítele, se obrací ve zlého Goblina, modifikovaného padoucha z prvního dílu. Spider-man stojí proti třem velmi silným protivníkům.

Zní to krásně, jenže všechno má své „ale“. Tak především – ať znějí informace ze všech koutů světa sebedůvěryhodněji, nemusejí být stoprocentně korektní. Kirsten Dunst totiž už před natáčením druhého dílu avizovala, že ve Spider-manovi 2 se objeví krom Octopuse také Lizzard – a dopadlo to naprosto jinak. Sama také nedávno přiznala, že když oznamovala kdo koho bude hrát, ještě ani neměla přečtený scénář, což jsou všechno fakta, která mnoho nadržených fanoušků nebere v potaz. Se Sandmanem je to jinak, ten už je oficiálně potvrzený a jeho postava je jasně záporná.

Stejně tak je to i s příběhem. Scénář logicky nebyl prozrazen a jakékoliv dějové záležitosti jsou přísně utajovány, příběhová linie, kterou jste četli je prakticky fiktivní – založená na původních komiksech a dosavadním vývoji filmového Spider-mana (první obrázek v článku je pak photoshopovaný obrázek, který má jen přiblížit, jak bude vypadat Spidey napadený symbiontem). Hlavní postavy samozřejmě zůstanou, je ale vysoce pravděpodobné, že časové posuny a proměny budou jiné. Jelikož si ale můžeme být jistí postavami – nakonec i Venom je téměř stoprocentní – představíme si je.

 
Sandman se poprvé objevil v komiksu Spider-man ve čtvrtém vydání v roce 1963. Má schopnost přeměňovat své tělo do téměř jakéhokoliv tvaru, může být stlačován, nebo do něho můžete střílet, jeho tělo je prostě naprosto adaptivní jakýmkoliv podmínkám boje. Je obdařen nadlidskou silou, v mnohém by mohl připomínat „Věc“ z Fantastické čtyřky. Jeho schopnosti vzešly ze spojení jeho molekul s pískem, když byl ozářen na pláži, nedaleko jíž byl prováděn nukleární test.
Mohl by být Spider-manovi velmi nemilým protivníkem, poněvadž disponuje schopnostmi vstřebat jakékoliv útoky a ohromnou silou. Je jasné, že tentokrát bude muset Spider-man využít spíše svou Peter-Parkerovskou stránku a Sandmana přemoct svým rozumem.

Venomovy kořeny jsou z jiné planety. Je to novinář Eddie Brock, napadený vesmírným virem, který se chová jako symbiont. Než ale napadne Eddieho, pobývá ve Spider-manově kostýmu, než si Peter uvědomí jeho temnost a zbaví se ho. Symbiont přejde na Eddieho, který, hnán nenávistí ke Spider-manovi, si žádá po odplatě stejně jako sám symbiont který zadaptoval prvky Spideyho kostýmu a přenesl je na Eddieho, z něhož vytvořil ultimátní monstrum.
Podle komiksu je Venom vlastně dvojí postava – Eddie Brock, lidská troska a symbiont, který se na něm přiživuje a žene ho do hrůzných činů. A bude to možná Venomova „schíza“, která bude Spider-manovi hrát do karet. Eddie byl původně slušný člověk a až symbiont z něho udělal zrůdu (napadl ho těsně předtím, než spáchal sebevraždu).


Každopádně spekulací se vyrojí ještě hodně a nám nezbývá, než čekat na oficiálně potvrzená data. Spider-manovo natáčení je v plném proudu a čeká ho ještě hodně dlouhá cesta do finální podoby. První drby napovídají, že už někdy během léta by měl vyjít teaser, který nám možná poví víc, Zatím nezbývá, než se modlit, aby Spidey dopadl lépe, nebo „alespoň“ stejně dobře, jako jeho předchůdci. Raimi prohlásil, že třetí film bude jeho poslední, je ale dost možné že filmová série bude pokračovat dále, jen bez něho (a možná dalších). Všichni ale víme, že bez duchovního otce filmové série už by to ale nebylo ono.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SPIDER-MAN

(ROMAN, 17. 3. 2008 13:27)